Co stanowi o dobrym aparacie w telefonie?

fotografia telefonem

Smartfony dały nam ogromną łatwość w robieniu zdjęć. W dzisiejszych czasach nie sposób nie mieć go przy sobie! Dodatkowo często mają one lepsze aparaty niż te lustrzankowe jeszcze kilka lat temu! Oczywiście możemy się domyślić, że żaden telefon nie zastąpi teraz porządnej lustrzanki, jednak dzięki nim możemy osiągnąć całkiem ciekawe efekty. Co będzie nam potrzebne, aby za wyczuciem chwili, szybkością reakcji poszedł także estetyczny efekt?

Cechy telefonu

Jeżeli chcemy kupić telefon, który poza dzwonieniem i wysyłaniem telefon Samsungwiadomości pozwoli nam na uwiecznienie wielu niepowtarzalnych chwil naszego życia, nie powinniśmy oszczędzać, a wręcz przeciwnie – zainwestować nieco więcej pieniędzy! Dostępne dziś telefony jak chociażby te z serii Samsung Galaxy mają dwa wysokiej jakości aparaty fotograficzne. Jeden z nich jest szerokokątny i ma jasny obiektyw z przysłoną w granicach f/1,7-2,0 – właśnie dzięki temu tak dobrze radzą sobie one w słabym świetle. Inne warte uwagi urządzenia to te od Huawei, używające optyki firmy Leica oraz nawet 20 megapikselowymi aparatami, oraz oczywiście iPhone od Apple, który z drugiej strony wyróżnia się wysoką jakością filmów nagrywanych w 4K!

Aplikacje pomagające naszym potrzebom

Oczywiście nawet najlepsze zdjęcie może być jeszcze lepsze, gdy użyjemy do telefon iPhoneobróbki odpowiednich aplikacji. W Google Play Store czy App Store znajdziemy naprawdę dużo bezpłatnych aplikacji, takich jak Snapseed, cechujący się doświetlaniem fotografii czy usuwaniem zabrudzeń. Inną równie popularną aplikacją jest VSCO, dzięki której możemy robić zdjęcia w formacie RAW, ale także korzystać z ogromnej ilości filtrów, aby nasze zdjęcia były jeszcze lepsze.

Podsumowanie

Często, gdy patrzymy na zdjęcia w równych aplikacjach i nie dowierzamy, że były one wykonane przy pomocy telefonu, który i my mamy w kieszeni. Wbrew pozorom, my także możemy to zrobić! Przecież mamy tę samą optykę i inne podzespoły. Nie bójmy się poświęcić chwili naszego czasu na robienie lepszych zdjęć, gdyż szybko zrozumiemy, jak ważne jest przyłożenie się do tej czynności.